رکتیفایر چیست؟

رکتیفایر

هیچ محصولی یافت نشد.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳


دستگاهی که جریان متناوب AC را به صورت دوره ای با معکوس کردن جهت، جریان را به جریان مستقیم DC تبدیل می کند به من رکیفایر یا یکسو کننده (rectifier) می گویند رکتیفایر ها دارای انواع مختلفی هستند مانند دیود رکتیفایر، رکتیفایر IGBT، رکتیفایر نریستور، رکتیفایر IGBT + Diode هستند که از معروف ترین رکتیفایر ها می توان به دیود رکتیفایر اشاره کرد.

این دستگاه را می توان به بک شیر یک طرفه تشبیه کرد زیرا شیر آب به آب اجازه ی جاری شدن در یک مسیر را می دهد مثل کاری که رکتفایر انجام می دهد.

انواع رکتیفایر

انواع رکتیفایر

در این قسمت از این مقاله به بررسی و معرفی انواع رکتفایر های موجود در ایران خواهیم پرداخت

رکتیفایر تمام موج

در رکتفایر های تمام موج هر دو نیم سیکل AC را به جریان DC تبدیل می کنند در این دستگاه هیچ نوع موج و یا قسمتی از موج ها فیلتر نخواهند شد بلکه فقط دو نیم سیکل به وسیله ی 4 دیود هم جهت خواهند شد.

رکتیفایر نیم موج

رکتیفایر نیم موج فقط به نیم سیکل از امواج AC اجازه عبور می دهد و بقیه را به صورت کلی حذف می کند در دمولاسیئن AM از این نوع رکتفایر استفاده می شود.

کاربرد رکتیفایر

کاربرد رکتیفایر

به وسیله ی رکتیفایر ی توان می توانید جریانهای متناوبی را که به طور متناوب در دو جهت در یک مدار حرکت می کنند، به جریانهای مستقیم تبدیل کنید که فقط در یک جهت حرکت می کنند زیرا بعضی از وسایل برای کار کردن نیاز به برق DC دارند از این نوع وسیله در  گرم کن هی القایی (موتور جوش) برای بالا بردن فرکانس برق اصلی برای استفاده در آن از رکتیفایر استفاده می شود.

کلام آخر

از این وسیله بیش تر افرادی استفاده می کنند که دارای پیشرفته و متناسب برق DC است اگر می خواهید رکتیفایر برای دستگاه خود خریداری کنید می توانید با تماس با مشاوران ما در این باره مشاوره ی رایگان دریافت کنید همچنین لازم به ذکر است تمامی محصولات موجود در شرکت تسلا با کیفیت بوده و از متریال بالایی در ساخت آن استفاده شده اند

[cat_ehm]