انواع استابلایزر - خرید انواع استابلایزر با بهترین کیفیت و قیمت

انواع استابلایزر

نمایش 20 نتیحه

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳


 

استابلایزر چیست؟ و چه نقشی در زندگی ما دارد ؟ بسیاری از دستگاه‌های مرتبط با فعالیت‌های روزانه ما نیاز به جریان یکنواخت و ثابت برق دارند که کاهش ولتاژ می تواند باعث آسیب رساندن به وسایل الکتریکی و حساس ما شود. یکی از مهمترین مشکلات نوسانات ولتاژ است که به عبارت ساده، نوسان ولتاژ یک تغییر مداوم در ولتاژ است که دستگاه ها یا وسایلی که به بار بیشتری نیاز دارند به طور گسترده برای این دستگاه ها استفاده می شود . موارد شدید نوسانات ولتاژ می تواند خسارت سنگینی به مال شما وارد کند. مهم است که علت اصلی نوسانات ولتاژ در خانه یا محل کار خود را بررسی کنید.

در پاسخ به سوال بالا، استابلایزر وسیله ای است تا سطح ولتاژ را ، ثابت نگه دارد که هدف اصلی تثبیت کننده ولتاژ یا همان استابلایزر محافظت از کالاهایی است که برق زیادی را مصرف می کنند (به عنوان مثال واحد تهویه مطبوع، یخچال، تلویزیون و غیره) تثبیت کننده های ولتاژ اتوماتیک آنالوگ و دیجیتال در ادارات یا خانه مورد استفاده قرار می گیرند. تثبیت کننده های ولتاژ (استابلایزر ) تک فاز خروجی 220-230 ولت یا سه فاز که خروجی 380/400 ولت را در اختیار ما قرار می دهند. در صورت ناکافی بودن منبع تغذیه سه چیز ممکن است اتفاق بیفتد: نوسانات ولتاژ، نوسانات برق و افزایش ناگهانی ولتاژ برق. اثرات این کاهش ولتاژ شامل عملکرد ضعیف دستگاه، نور کم و توقف متناوب چراغ ها و غیره است. به همین دلیل، دستگاه ها مقدار مناسبی از برق مورد نیاز خود را دریافت نمی کنند، بیش از حد گرم می شوند و در نتیجه عملکرد صحیح خود را متوقف می کنند.در نتیجه استابلایزر نوعی پاسخ سریع و خودکار در برابر نوسانات ولتاژ و تغییر ناگهانی توان مصرفی به ما می دهد که انواع استابلیزر را می خواهیم با هم بشناسیم .

  • تثبیت کننده های ولتاژ نوع رله
  • تثبیت کننده های ولتاژ کنترل شده سروو
  • تثبیت کننده های ولتاژ استاتیک

بیایید این نوع تثبیت کننده های ولتاژ را با جزئیات درک کنیم.استابلایزر نوع رله

استابلایزر نوع رله

تثبیت کننده های ولتاژ نوع رله با سوئیچ کردن رله ها برای اتصال یکی از تپ های ترانسفورماتور به بار کار می کنند که  این نوع تثبیت کننده ولتاژ دارای یک مدار الکترونیکی و مجموعه ای از رله ها در کنار ترانسفورماتور است در حالی که مدار از یک تقویت کننده ، مدار یکسو کننده جریان برق ، واحد میکروکنترلر و سایر اجزا تشکیل شده است. استابلایزر دارای یک مقدار مرجع است که توسط منبع ولتاژ مرجع داخلی ذکر شده است که مدار ولتاژ را با این مقدار مقایسه می کند و رله مربوطه را سوئیچ می کند تا در صورت اختلاف در مقدار ولتاژ خروجی و مقدار مرجع، تپ مورد نظر را به خروجی متصل کند. این نوع استابلایزرها به دلیل وزن و هزینه کم برای لوازم خانگی با رتبه پایین ، ادارات و یا صنایع محبوب مناسب هستند. بسیاری از تجهیزات و ماشین‌های الکتریکی از محدودیت‌های متعددی رنج می‌برند، مانند عملکرد پایین ، دوام کمتر، قطع شدن مسیر برق و غیره پس بنابراین این نوع اتابلایزر به ارائه ولتاژ مطمئن برای محافظت از تجهیزات بسیار کم می‌کند .بیایید دومین و محبوب ترین فناوری مورد استفاده برای تثبیت ولتاژ را بشناسیم.

استابلایزر کنترل شده سروواستابلایزر کنترل شده سروو

در این تثبیت کننده، یک فاز از ترانسفورماتور اولیه باک بوست به شیر ثابت ترانسفورماتور خودکار متصل می شود و دیگری با بازوی متحرک که توسط سروو موتور کنترل می شود، متصل می شود. جدا از آن، ترانسفورماتور باک بوست اولیه تثبیت کننده سروو در سری ولتاژ ورودی متصل می شود که این تثبیت کننده ها به نام تثبیت کننده سروو هستند زیرا از یک موتور سروو برای فعال کردن تصحیح ولتاژ استفاده می کند و این عمدتا برای دقت ولتاژ خروجی بالا استفاده می شود که معمولاً 1% با ولتاژ ورودی تا 50% تغییر می کند و در نتیجه  برای وسایلی که در خانه ها، ادارات و صنایع استفاده می شوند، برای تامین نرخ ولتاژ صحیح برای حفاظت از تجهیزات و عملکرد مطلوب آنها، محبوبیت بیشتری دارد. این استابلایزرها می توانند تک فاز، سه فاز Oil cooled و Air cooled balanced type unit یا سه فاز نامتعادل باشند. در یک تثبیت کننده سروو تک فاز، موتور برای دستیابی به اصلاح ولتاژ به ترانسفورماتور متغیر وصل می شود و در حالی که در استابلایزرهای سروو نامتعادل، سه سروو موتور مستقل همراه با سه ترانسفورماتور خودکار وجود دارد.

استابلایزرهای ولتاژ استاتیکاستابلایزرهای ولتاژ استاتیک

تثبیت کننده ولتاژ استاتیک از مدار مبدل الکترونیکی قدرت برای تصحیح یا تنظیم ولتاژ استفاده می کند که این نوع تثبیت کننده های ولتاژ دقت بیشتری نسبت به سایر انواع تثبیت کننده ها دارند و در نتیجه تثبیت کننده های ولتاژ ساکن از یک مبدل توان IGBT، ترانسفورماتور باک بوست و میکروکنترلر، ریزپردازنده یا کنترل کننده مبتنی بر DSP تشکیل شده است.

کلام آخر

در این مقاله برای شما چشم اندازی از استابلایزر چیست و کارای و نقش این دستگاه در زندگی ما و در آخر انواع استابلایزر را به شما بیان کردیم . تسلا انواع مختلف یو پی اس و استابلیزر را به مشتریان خود با قیمت مناسب در بازار عرضه می کند.

[cat_ehm]