یو پی اس سه فاز به سه فاز یو پی اس سه فاز به سه فاز + قیمت و محاسبه میزان توان

یو پی اس سه فاز به سه فاز

در حال نمایش 1–24 از 124 نتیجه

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳


یکی از یو پی اس هایی که در تامین مداوم برق اضطراری وسایل الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد یو پی اس های سه فاز هستند که در زمان قطع برق کار خود را شروع می کند همچنین این یو پی اس ها نوسانات برقی را کنترل می کند و در زمان وجود برق شهری، باتری های خود را شارژ می کند همچنین یو پی اس های سه فاز در زمان وجود برق شهر نسبت به ولتاژ و تثبیت آن اقدام به تنظیم برای مصرف کننده می کند. و به صورت همزمان باطری های یو پی اس را هم شارژ می کند. از این نوع یو پی اس ها بیش تر در کارخانه و مکان هایی استفاده می شود که دستگاه های ان به برق سه فاز برای آغاز کار نیاز دارد.

ار تولید کننده های مشهور یو پی اس سه فاز به سه فاز می توان به شرکت فاران، هژبر صنعت و فاراتل اشاره کرد. در این مقاله به معرفی بیش تر باتری های یو پی اس سه فاز خواهیم پرداخت.

برق مورد نیاز یو پی اس سه فاز از کجا تهیه می شود؟

برق مورد نیاز یو پی اس سه فاز از کجا تهیه می شود؟

از یو پی اس ها سه فاز بیش تر در تجهیزات صنعتی و کارخانه استفاده می کنند این نوع از یو پی اس ها دارای پیکر بندی بسیار قوی است که مسیر های متعددی را فراهم می کند و می توان برای تمام ولتاژ استفاده شود اما برق مورد نیاز این یو پی اس ها برای شارژ باتری های خود باید با برق سه فاز تامین شود همچنین باتری های یو پی اس های سه فاز نیاز به نگهداری و رسیدگی دارند زیرا باتری یو پی اس سه فاز فرسوده می شود
باتری های یو پی اس سه فاز باید در مکان های مناسب قرار گیرد و به صورت مستمر اتصالات باتری های یو پی اس را چک کرده و سرویس های دوره ای این نوع از باتری ها باید در محل انجام گیرد زیرا باتری های یو پی اس سه فاز بسیار حساس و پیچیده است.

مزایای استفاده از یو پی اس های سه فاز

مزایای استفاده از یو پی اس های سه فاز

یو پی اس های سه فاز که با نام یو پی اس های صنعتی در بازار شناخته می شوند بازدهی بیش تری نسبت به یو پی اس ها تک فاز و دو فاز دارد به همین دلیل در کارخانه ها از یو پی اس های سه فاز استفاده می شود همچنین باتری های یو پی اس سه فاز در زمان وجود برق شهر از طریق تبدیل برق AC  به DC باطری را شارژ می نماید و خروجی تامین می نماید در زمان قطع برق شهر با استفاده از باتری برق سه فاز خروجی ۳۸۰ یا ۴۰۰ در مدت زمانی محدود تامین می کند و موج سینوسی آن نیز کامل است. کلاس عایق آن F است و درجه حفاظت در برابر گرد و غبار و آب نیز IP20 است که البته درصورت لازم و بسته به شرایط کارگاه درجات بالاتر حفاظت نیز قابل ارائه می باشد.

UPS سه فاز صنعتی

منبع تغذیه سه فاز یو پی اسی برای  تامین مداوم برق اضطراری در عدم وجود برق شهری و نوسانات است که در صورت  نوسانات مستمر برق و ولتاژ خارج از حد یو پی اس، جریان برق شهری را قطع کرده و از باتری خود برای تامین برق استفاده می کند.

این یو پی اس ها از قوی ترین دستگاه های تامین برق در سراسر بازار هستند که در دو فرمت متفاوت تک فاز و سه فاز طراحی و تولید می شوند. باتری این منبع ها در وجود برق، به صورت خودکار شارژ شده و جریان برق مورد نیاز را در خود ذخیره می کنند که از تفاوت این دو یو پی اس می توان به موارد بیان شده در زیر اشاره کرد:

یو پی اس تک فاز

یو پی اس های تک فاز با به روز ترین تکنولوژی ها از قدرت الکتریکی جریان متناوب بهره گرفته و با یک منبع ورودی تک و منبع خروجی (1:1) طراحی و تولید می شوند. این نوع از یو پی اس ها بیشتر در اداره ها، مخابرات، سیستم های کامپیوتری، باسکول و سوئیچ های شبکه مورد استفاده قرار می گیرند.

منبع برق اضطراری تک فاز یک ولتاژ سینوسی، دو سیم برای تکمیل مدار و یک خنثی دارد که به وسیله این تجهیزات جریان الکتریکی را در حالت مقطعی در هر 60 بار از ثانیه تغییر می دهد. نصب این یو پی اس ها  بسیار آسان تر  از یو پی اس های سه فاز بوده و برای کسب و کار های کوچک بسیار مناسب است.

یو پی اس سه فاز

یو پی اس های سه فاز با این فرق که در خروجی بیس منبع تامین برق اضطراری، از ترانس برخوردار بوده و در طراحی این یو پی اس از باتری های بسیار قوی استفاده شده است. در این دستگاه ها به جای مدار الکتریکی، ترانس های بسیار بزرگ در نظر گرفته می شود که سبب ذخیره جریان برق بیشتر در این یو پی اس ها شده است.

یو-پی-اس-سه-فاز--صنعتی

در حالت کلی یک سیستم سه فاز جریان برق متناوب شامل چهار سیم، یک خنثی و سه نوع هادی بوده و با خروجی سه فاز (1:3) یا (3:3) طراحی و در بازار عرضه می شود. این نوع از یو پی اس ها بیشتر برای دستگاه های بزرگ با نیاز بالا kva از جمله تاسیسات صنعتی، مراکز داده و سیستم های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

در بیان تفاوت یو پی اس تک فاز و سه فاز می توان به جریان خروجی این دو دستگاه منبع برق تغذیه اشاره کرد که در یو پی اس ها به صورت سه فاز ورودی و یک فاز خروجی از اینورتر در تک فاز و از رکتیفایر در سه فاز تشکیل شده است. در یو پی اس تک فاز تنها یه فاز خروجی جریان برق وجود دارد در حالی که در یو پی اس های سه فاز جریان های خروجی دارای سه فاز است که سبب میزان ولتاژ بالا در این ابزار شده است.

قیمت یو پی اس سه فاز

یو پی اس های سه فاز در انواع برند ها در بازار طراحی و تولید می  شوند که ساختاری متفاوت اما عملکردی یکسان را ارائه می دهند. امروزه به دلیل نوسانات نجومی بازار، هر روزه امکان افزایش قیمت این یو پی اس ها وجود دارد که به صورت تقریبی می توان به پایه مقادیر بیان شده در زیر اشاره کرد. 

نام یو پی اسبرند یو پی اس سه فازقیمت تقریبی یو پی اس سه فازمشخصات یو پی اس
یو پی اس 30 کاوا آنلاین سه فاز با برند Titan Plus

 

820.000.000 میلیون تومانبا ظرفیت 2000VA
برند مگا مدآنلاین 30 کاوا سه فازبا برند PYRAMID DSP – T

 

150.000.000 میلیون توماندامنه فرکانس ورودی : 10 Hz~15 Hz 
یو پی اس ولتامکس سه فاز

 

با برند UPS-2000 VA BE

 

10.000.000 میلیون توماندامنه فرکانس خروجی: 50Hz~60Hz

 

محاسبه -یو-پی-اس-سه-فاز

محاسبه  یو پی اس سه فاز

یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین نکات در خرید انواع یو پی اس ها، میزان توانایی و مدت زمان برق دهی است که با آگاهی از این میزان پشتیبانی یو پی اس در زمان نوسانات و عدم وجود برق شهری، بسیار می توان انتخاب را در خرید  یو پی اس آسان تر کرد ومحاسبه این میزان توان بسیار سخت نبوده و در موارد زیر بیشتر توضیح داده خواهد شد.

یک یو پی اس حد مشخصی از بار را می تواند پشتیبانی کند که از دو تعریف بیان شده در زیر می توان برای محاسبه این دستگاه منبع برق تغذیه استفاده کرد.

تعریف توان نامی یو پی اس

حداکثر توان ظاهری مشخصه بار است که در اصطلاح به آن Va در توان های زیر 1000 و از Kva در توان های بالا 1000 گفته می شود. این توان مشخصه بار نامی در دستگاه های یو پی اس بر حسب ( ولت – آمپر ) است.

تعریف توان واقعی یو پی اس

حداکثر توان واقعی مشخصه بار است که تا حد ماکزیمم مقدار توانی بوده و به صورت واقعی در حالت استفاده آماده و برای مصرف کنندگان ارائه می شود. این توان مشخصه بار واقعی در دستگاه های یو پی اس بر حسب ( وات –  W) است که اگر میزان وات در پشت دستگاه مشخص و نوشته نشود، می توان 60 درصد عدد ( ولت – آمپر ) را در نظر گرفت که مبنای تشخیص دقیق درصد عنوان میزان شده در راندمان یو پی اس است.

بعد آگاهی از این اطلاعات  مهم مربوط به یو پی اس های تک فاز و سه فاز با فرمول ذکر شده در زیر به راحتی می توان فرمول را بر اساس توان یو پی اس محاسبه کرد.

محاسبه -یو-پی-اس-سه-فاز

قیمت UPS صنعتی

یو پی اس های صنعتی منبعی بسیار قابل اعتماد در نوسانات ولتاژ و عدم وجود برق شهری برای تامین جریان های بسیار بالا است که به راحتی می تواند جریان برق تمامی تجهیزات الکترونیکی واحد های تولید را پشتیبانی و تامین کند. این یو پی اس ها برای سیستم ها و تجهیزاتی با ولتاژ بسیار بالا مورد استفاده قرار گرفته و با قیمت های بالاتری نسبت به سایر یو پی اس ها از جمله یو پی اس آفلاین به فروش می رسند.

 کلام آخر

یو پی اس های سه فاز یکی از قوی ترین یو پی اس های موجود در بازار هستند که تمام نوسانات برق را کنترل می کند و در زمان قطعی برق، برق مورد نیاز دستگاه های شما را تامین می کند اگر شما هم قصد خرید یو پی اس های سه فاز را دارید می توانید با مشاوران ما در شرکت تسلا تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

[cat_ehm]