قالب-تسلا-Recovered
ب

کولر گازی ها جزئی از سیستم های تهویه مطبوع هوا هستند که با استفاده از برق شهری کار می‌کنند و دسته ای از گران ترین دستگاه ها است و استهلاک و طول عمر آن برای استفاده کننده بسیار  مهم است.

با ما در سایت تخصصی یو پی اس تسلا همراه باشید تا در انتهای این مطلب به ترانس و استابلایزر مناسب کولر گازی ها اشاره کنیم.

انتخاب استابلایزر مناسب برای کولر گازی

انتخاب استابلایزر مناسب برای کولر گازی

ترانس های مناسب برای کولر گازی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

  • استابلایزر رله ای
  • استابلایزر سوئیچینگ یا استاتیک
  • استابلایزر سروو موتور

استفاده از استابلایزر رله ای برای کولر گازی

استابلایزرهای رله ای با استفاده از رله و سیستم های کلیدزنی کار می کند و ولتاژ برق را به صورت پلکانی تامین می‌کند. این نمونه از استابلایزر ها تغییر ولتاژ برق را از طریق ترانس کاهنده یا افزاینده، انجام می‌دهد و یک یا چند خروجی دارد.

این نمونه از تثبیت کننده های برق برای کولر گازی بسیار مناسب نیت و بهتر است در کولر گازی های از این نوع ترانس ها استفاده نشود که نوعی بهتر از این هم برای کولر گازی ها وجود دارد.

استابلایزر حفاظت کننده کولر گازی (سروو موتور)

تکنولوژی این نوع استابلایزر به صورت حلقوی است و قطعه ای به نام جاروبک (ذغال) دارد که تغییرات ولتاژ توسط همین قطعه انجام می شود . این دستگاه برای مکان هایی که برق شهری آنها بیشتر از حد نرمال بالاتر است استفاده می شود.

عملکرد این استابلایزر بهتر از رله ای است ولی اصطکاک و خوردگی بیشتری نسبت به استابلایزر های دیگر دارد و همچنین تعمیرات دوره ای نیز باید برای آن انجام داد که وزن دستگاه را سنگین میکند و باعث می‌شود تا قیمت آن در حد زیادی به فروش برسد.

این ترانس بهتر از استابلایزرهای رله ای است ولی همچنان بهتر از آن نیز وجود دارد.

استابلایزر سوئیچینگ یا استاتیک

این استابلایزر یکی از تثبیت کننده های بسیار قدرتمندی است که برای کولر گازی مناسب ترین ترانس خواهد بود. مدار قدرت آن بر پایه روش سوئیچینگ با کلیدزنی نرم و با بکارگیری کلیدهای الکترونیکی IGBT کار می‌کند.

از این رو می‌تواند هرگونه نوسان را از ولتاژ ورودی بگیرید و ولتاژ خروجی تثبیت شده روی عدد ۲۲۰ ولت را به مصرف کننده‌های متصل به خروجی تحویل دهد. از آنجا که روش جبران سازی در این استابلایزر صد در صد الکترونیکی و بدون کاربرد رله یا سروو موتور انجام می‌شود، لذا زمان پاسخ آن به نوسان ولتاژ بسیار کوتاه است و سرعت جبران آن بسیار بالاتر از نمونه‌های موجود در بازار است. همچنین باید افزود که کارکرد آن برخلاف همه ترانس‌های اتوماتیک رله‌ای یا استابلایزر سروو موتور دار موجود در بازار بدون هر گونه استهلاک است.

پس در نتیجه یکی از انتخاب های درست ترانس برای کولر گازی ها، همینه دسته سوئیچینگ یا استاتیک است که هم استهلاک را کاهش میدهد و هم طول عمر دستگاه را افزایش میدهد.

ویژگی استابلایزر استاتیک یا سوئیچینگ

در استابلایزر سوئیچینگ یا استاتیک به جای رله و سروو موتور از قطعات الکترونیکی استفاده شده که همین امر باعث افزایش طول عمر و کارایی استابلایزر استاتیک گردیده است.

 از مهمترین مزایای نصب این نوع استابلایزر سوئیچینگ را می توان به ارزان بودن قیمت و مقرون به صرفه بودن آن اشاره نمود. توجه به این دو مزیت باعث می شود تا نصب کردن این دستگاه تثبیت کننده ولتاژ از لحاظ اقتصادی بسیار مناسب و مفید به شمار رود. دقت و سرعت عمل بالا  از دیگر مزیت این نوع دستگاه استابلایزر محسوب می شود.

از لحاظ فیزیکی استابلایزرهای استاتیکی دارای ابعاد کوچک بوده و از وزن بسیار کمی برخوردار است و در ضمن این نوع تجهیزات از توان بالایی برخوردارند و به محض بروز نوسان یا اتصال های کوتاه به سرعت آن را تشخیص داده و به رفع آن می پردازد و می تواند از تجهیزات حساس شما در برابر خرابی و از کار افتادگی محافظت نماید.

 یکی از بهترین دستگاه های استابلایزر برای ماینرها، ویلا و باغ استابلایزر سوئیچینگ یا استاتیک است. در این مدل از دستگاه تثبیت کننده ولتاژ، استهلاک پایین از مهمترین ویژگی های آن است که باعث می شود کمتر نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات پیدا کند.

در مورد استابلایزر ها بیشتر بخوانید:

ضرورت استفاده از تثبیت کننده ها برای کولرگازی ها

ضرورت استفاده از تثبیت کننده ها برای کولرگازی ها

ترانس مناسب برای کولر گازی باعث حفاظت از این دستگاه ها در برابر نوسانات و تغییرات ناگهانی ولتاژ برق شهری می شود . استفاده از ترانس باعث افزایش طول عمر کولرگازی و دوام طولانی مدت برای کولرها می شود.

ترانس یا استابلایزر یکی از دستگاه و تجهیزات الکترونیکی است که باعث تقویت ولتاژ و تمام نوسانات برق را جبران می کند که برای خرید این ترانس ها باید به جریان برق مصرفی خود دقت کنید که چه تعداد لوازم برقی باید به این ترانس ها متصل شود.

قطعات موجود در کولر گازی که احتمال آسیب دیدگی دارند، کدامند؟

قطعات موجود در کولر گازی که احتمال آسیب دیدگی دارند، کدامند؟

در کولر گازی های بیشتر قطعات وابسه به برق شهری هستند و با نوسانات برق باعث آسیب دیدگی هی بسیار زیادی می‌شوند که از قطعات مهم کولر گازی ها می‌توان به کمپرسور کولرگازی اشاره کرد.

یکی از مهمترین دلایل آسیب دیدن کمپرسور، نوسانات برق شهری است که بهترین راه برای حل این مشکل، استفاده از استابلایزر یا ترانس مناسب برای کولر گازی است که استفاده از آن باعث جلوگیری از سوختنش می‌شود و راحتی عملکرد سرمایشی را برای کاربر انجام می‌شوند.

کلام آخر

تسلا با بیشترین تخصص در امور برقی توانسته سوابقی بسیار درخشان در رزومه خود ثبت کنند که در صورت نیاز کاربران عزیز برای افزایش اعتماد به آن مراجعه کنند و با کمی وقت گذاشتن تمامی رزومه را بخوانند.

همانگونه که گفتیم ترانس مناسب برای کولر گازی ها، استابلایزر سوئیچینگ یا استاتیک است که از ویژگی های بسیار زیادی برخوردار است.

در صورت به وجود آمدن سوالاتی در ذهن خود، آن را با ما به اشتراک بگذارید تا با همراهی هم مشکل و سوال ذهنی شما را حل کنیم.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *