تعمیرات-یو-پی-اس-EFFEKTA
ب

محافظت و نگهداری از تجهیزات الکتریکی از چالش های همیشگی بوده است که می توان در تمام حوزه های مورد استفاده روزمره با آن مواجه شد. انرژی برق یکی از پاک ترین و مفید توان های تولید شده است که همواره مورد توجه و استفاده افراد قرار می گیرد، استفاده از وسایل و تجهیزات برقی در طول روز از جمله گوشی همراه، تلویزیون، سیستم های شخصی و بسیار موارد دیگر همگی نشان دهنده اهمیت و ضرورت دسترسی به جریان برق را به خوبی نشان می دهند.

اما آیا هر نوع برق و استفاده دلبخواه از آن می تواند برای انجام یک فعالیت و یا راه اندازی یک دستگاه به کار برده شود؟ در جواب باید گفت که خیر انرژی برق با اینکه برای فعالیت و به حرکت در آوردن و یا ذخیره در منبع تغذیه لازم است ولی همواره با برخی مشکلاتی نیز همراه است، از جمله آنها می توان قطعی های غیر منتظره، اختلالات شبکه ای، نویز ها و فرکانس های فرابار اشاره کرد که در صورت اتصال مستمر و یا ورود به یک شبکه فعال می توانند به سادگی مشکلات و ایراداتی را در پی داشته باشند که خسارت های سنگین هم از نتایج آن است.

اما همان طور که برای دسترسی به انرژی برق اقدام به طراحی و ساخت منبع تغذیه هایی تحت عنوان باتری نمودند، در ادامه برای اینکه این دسترسی به صورت ایمن و مستمر باشد، شرکت های توسعه و طراحی قطعات الکترونیکی در کشور چین که در کنار آلمان دو کشور پیشگام این حوزه می باشند اقدام به طراحی یک منبع تغذیه با  ظرفیت چند برابری نسبت به باتری های معمولی توانستند علاوه بر مشکل دسترسی به برق، از ورود و خرابی های ناشی از اختلالات شبکه ای آن نیز جلوگیری نمایند. یو پی اس ها که در این مقاله از سایت تسلا قرار است به یکی از برند های طراحی و ساخت آن در کشور آلمان بپردازیم.

Eیو پی اس EFFEKTA

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس DPA

یو پی اس چیست؟

یو پی اس، همان گونه که در ابتدا نیز به آن اشاره ای شد یک نوع نبع تغذیه می باشد که در برخی حوزه ها به اسم یو پی اس باتری شناخته می شوند. یو پی اس یک ساختار مقاوم و مجهز به برد هوشمند الکترونیکی است که قابلیت ذخیره و انتقال جریان برق در ولتاژ های قوی را دارد و به نوعی می توان آن را یک باتری و منبع تغذیه صنعتی نامید. در معنای لغوی نیز اگر یو پی اس را بررسی کنیم منبع تغذیه بدون وقفه همان طور که پیداست می تواند جریان اتصالی از منبع مادر را به بدون هرگونه وقفه و اختلال انتقال دهد.

منظور از انتقال اینکه به دلیل مشکلاتی در برخی موارد شاهد قطعی های غیر منتظره در یک منطقه و یا به صورت سراسری هستیم که در این میان صنف ها، سیستم های برقی، دیتا سنترها، سیستم بانکی و بسیار موارد مشابه که از حساسیت بالایی برخوردار هستند، ممکن است با خسارت ها و اشکالات بسیار جدی روبه رو شوند که یو پی اس دقیقا در این میان به عنوان یک منبع تغذیه پشتیبان بدون هرگونه وقفه می تواند برق ذخیره شده را به دستگاه و یا هر سیستم دیگری که بر روی آن نصب شده است، متصل نماید.

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس CROWN

 EFFEKTA یو پی اس

زمانی که از یو پی اس ها حرف می زنیم تنها محدود به یک اسم و یا شرکت نیست، تاریخچه طراحی و ساخت اولین یو پی اس ها مربوط به ۲۵ الی ۳۰ سال گذشته می باشد که در یک شرکت طراحی و ساخت مدار های الکترونیکی در ظرفیت های محدودی طراحی و روانه بازار مصرف میشد، اما امروزه شرکت های بسیاری در حوزه تولید باتری ها و مدارهای هوشمند اقدام به طراحی یو پی اس هایی نمودند که کاربرد ها و ظرفیت های متفاوتی دارند و می توان از آنها در بخش های مختلف اعم از صنعتی، تجاری و حتی مصرف سیستم های شخصی استفاده نمود.

یو پی اس افکتا نیز یکی از همین برندهای مطرح و بسیار محبوب به خصوص در حوزه صنعتی است که می توان آن را از اولین شرکت های طراحی و تولید باتری های یو پی اس و مدار های برقی آن دانست. دفتر مرکزی این کمپانی در کشور آلمان قرار دارد و نزدیک به ۲۰ سال می باشد که در این حرفه فعالیت دارند. یو پی اس های ساخت این کمپانی در نمونه های اولیه تنها در ۲ الی ۳ محدوده توانی بودند ولی اکنون یو پی اس های ساخته شده این شرکت را می توان از کوچکترین توان خروجی تا بیشترین آن که در صنعت کاربرد دارد، مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید یو پی اس افکتا

عملکرد یو پی اس افکتا

عملکرد و کارایی یو پی اس های افکتا همانند سایر نمونه های ساخته شده موجود در بازار می باشد اما در برخی موارد تفاوت هایی را شامل می شوند که سبب مجزا بودن و محبوب بودن آن در میان متقاضیان است. تولید و عرضه یو پی اس های افکتا در دوسری آنلاین و آفلاین یکی از همین موارد است که سبب می شود برای حوزه های مختلف و حساس نیز بتوان از آنها استفاده کرد. بیشتر دیتا سنترها و سیستم های بانکی از یو پی اس های آنلاین استفاده میکنند.

در مورد ساختار یو پی اس ها می توان گفت که باتری های مهمترین و حیاتی ترین اجزای آنها است، باتری های یو پی اس افکتا در ظرفیت ها و توان های متفاوتی موجود هستند که نسبت به نوع مصرف از آنها استفاده می شود. حتی در برخی از نمونه ها می توان باتری های اکسترا نیز استفاده نمود که در صورت دشارژ شدن باتری های فعال در ساختار یو پی اس وارد سیستم انتقال و ذخیره می شوند که در نوع خودش یک منبع تغذیه کامل محسوب می شود.

یو پی اس های افکتا همچنین به دلیل دارا بودن یک سیستم محافظ اولیه می توانند از ورود هرگونه نویز ها و فرکانس های تشدیدی جلوگیری نمایند و این یک مزیت بسیار مهم و اصلی است که منبع تغذیه آن را دارا است. این فرکانس ها می توانند در صورت اتصال مستمر به درون سیستم و یا هر دستگاه برقی خرابی های وسیعی را رقم بزنند که در صورت حساسیت بخش مشکلات زیادی حاصل می شود.

مزیت های یو پی اس افکتا

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس CENTIEL 

خرابی های یو پی اس

در برخی موارد ممکن است خود ساختار و سیستم یو پی اس ها با مشکل مواجه شوند که از عوامل زمینه ساز آن کارایی آنها یعنی فعالیت دائمی با جریان برق فشاری می توان بیان کرد. طول عمر متوسط، میزان توان های ورودی و مقدار نویز های وارده بر پورت های اولیه همگی ممکن است باعث خرابی های باتری و خود یو پی اس شوند. بهترین شیوه برای تعمیر یو پی اس های مراجعه به دفاتر مرکزی و نمایندگی خدمات پس از فروش است که به دلیل برخورداری از متخصصان این حوزه می توانند بهترین راهنمایی را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند.

کلام آخر

یو پی اس های مدل افکتا یکی از انواع منبع تغذیه های بدون وقفه است که به دلیل طراحی و تولید در ظرفیت های متنوع و همچنین هزینه تمام شده پایین نسبت به سایر نمونه ها از محبوبیت خاصی برخوردار است. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما در قسمت زیر بنویسید.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *