ضایعات باتری
ب

ضایعات باطری را به دلیل آلودگی های زیست محیطی فراوانی که دارد، در طبیعت رها نمیکنند. شرکت های خریدار ضایعات باطری، این باطری ها را از فروشندگان آنها میخرند و بازیافت میکنند.

درصورتی که قصد فروش ضایعات باطری هستید، با ما تماس بگیرید. ما با بهترین قیمت، خریدار ضایعات باطری هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد تحویل ضایعات باطری خود با ما همراه باشید.

ضایعات باطری ماشین چیست؟

باطری ها وظیفه تأمین انرژی لازم برای حرکت ماشین آلات را دارند. با به پایان رسیدن طول عمر مفید باطری ها تبدیل به ضایعات باطری میشوند. پس از بازیافت ضایعات باطری، میتوان از آن در ساخت باطری نو استفاده کرد.

چه کسانی خریدار ضایعات باطری هستند؟

خریداران ضایعات باطری با جمع آوری و بازیافت این پسماند، مانع از آلودگی های زیست محیطی میشوند. از سربی که داخل باطری وجود دارد، پس از بازیافت میتوان دوباره برای ساخت باطری نو استفاده کرد.

خریداری ضایعات باطری به دو صورت انجام می‌پذیرد:

 • خرید برحسب آمپر
 • خرید برحسب کیلوگرم

چه عواملی در قیمت خرید ضایعات باطری مؤثر است؟

از عوامل مؤثر در قیمت خرید ضایعات باطری، به موارد زیر میتوان اشاره کرد:

 • حمل و نقل ضایعات باطری هزینه دارند. بنابراین هزینه باربری در قیمت خرید ضایعات باطری مؤثر است.
 • نحوه بازیافت و تجهیرات و ماشین آلات مورد استفاده در آن، هزینه های متفاوتی دارد. هزینه های بازیافت یکی دیگر از عوامل مؤثر در قیمت خرید ضایعات باطری است.
 • قیمت جهانی سرب در مهم ترین عامل مؤثر در قیمت خرید ضایعات باطری است.
 • شرایط بازار نیز میتواند در قیمت خرید ضایعات باطری مؤثر باشد.

علت خریداری ضایعات باطری یو پی اس چیست؟

 • حدود ۴۰ درصد از سرب مورد استفاده در باطری ها از بازیافت ضایعات باطری تأمین میشود. بیشتر وزن باطری های یو پی اس از سرب موجود در آنها است. با خریداری ضایعات باطری پس از بازیافت، این سرب دوباره به چرخه صنعت بازمیگردد.
 • با رهاسازی ضایعات باطری، امکان نشتی اسید باطری وجود دارد، بنابراین اگر با چشم تماس داشته باشد، موجب کوری چشم میشود. هم چنین با بلعیده شدن اسید باطری دچار مسمومیت شدید میشود.
 • از ترکیب سرب و الکترولیت های داخل باطری، ماده ای سمی و خطرناک ایجاد میشود.
 • از ضایعات باطری گازهای سمی در هوا پراکنده میشود، که موجب آلودگی هوا و به وجود آمدن بیماری های ریوی خواهد شد.
 • در صورتی که ضایعات باطری در زیر خاک دفن شود، خاک منطقه را آلوده میکند.

خریدار ضایعات

ضایعات فولادی و چدنی و تولیدات معیوب که دیگر قابل استفاده و مصرف نیستند را آهن قراضه می گویند که یکی از مهم ترین منبع فلزی برای کوره قوس الکتریک قراضه ها است. این مواد بازیافت پذیر در کل مواد دور ریخته شده در صنایع خودرو سازی و ماشین آلات و سایر صنایع است که قابل بازیافت و مصرف دوباره را داشته باشند که از انواع ضایعات ماشین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ضایعات سرسیلندر خودرو 

سرسیلندر ها به عنوان قطعه ای فلزی از جنس فلز آلومینیوم تولید می شوند که از اجزای ثابت موتور خودرو ها روی بلوک سیلندر است که علاوه برعایق بندی، وظیفه ممانعت از خروج گاز ها برای پیشگیری از آتش سوزی ترکیب سوخت و گاز را به عهده دارد . در زمان سوراخ یا فرسوده شدن این قطعه بازیافت و به عنوان ضایعات فروخته می شوند. ضایعات سیلندر با حجم بالا و وزن کم به عنوان منبعی مناسب برای تولید و تعمیر سیلندر های جدید فروخته میشوند.

خریدار-ضایعات

ضایعات رادیاتور خودرو

رادیاتور ها در خودرو یک نوع مبدل حرارتی برای عبور ماده سیال داغ از درون خود، دمای خود را از دست داده و مجدد شروع به خنک کردن درون شبکه موتور می کند. ضایعات این قطعات نیز  دیر فرسوده شده و به دلیل مقاومت بالا نسبت به سایر ضایعات با قیمت بالاتری به فروش میرسند. ضایعات این قطعات از خودرو در یک کوره قوسی الکتریکی در طی فرآیند بازیافت ذوب شده و به شکل یک ماده اولیه در تولید محصولات مختلف در می آید.

ضایعات بدنه خودرو

بیشترین درصد ضایعات قطعات خودرو  و ضایعات آهن اسقاطی به بدنه خودرو ها اختصاص داده می شود که در صورت تصادف یا تعویض به صورت ضایعات به فروش می رسند که شامل قسمت های خارجی از جمله موارد بیان شده زیر می باشد:

 • کمک فنر
 • سیم ها و کابل های خودرو 
 • شیشه های خودرو 
 • دیفرانسیل خودرو 
 • موتور خودرو 
 • چرخ های خودرو 
 • شاسی ماشین

تمامی این ضایعات از جنس ورق آلومینیومی و آهنی بر اساس درصد خلوص و کیفیت در چند دسته درجه یک، درجه دو، درجه سه و درجه چهار بازیافت می شوند. بازیافت این قطعات آسان بوده و در طبقه بندی های مخصوصی انجام می شوند.

ضایعات پیستون خودرو

 پیستون ها در خودرو ها بخش متحرکی در درون سیلندر ها هستند که با حرکت رفت و برگشتی نقش پر رنگی در موتور ماشین ها ایفا می کنند. این قطعات در واقع بعد از بازیافت برای ساخت قطعه جدید به کار برده می شوند که در انبار های ضایعاتی جمع آوری می شوند.

پیستون ها بعد از فرسایش و جمع آوری در انبار ضایعات، به کارخانه های ذوب ضایعات منتقل شده و بعد از ذوب شدن در کوره ها قالب گیری شده و در شکل های جدی در بازار عرضه می شوند. بعد از خرابی و فرسایش قطعات خودرو به عنوان ضایعات برای بازیافت و تولید محصولات جدید توسط افرادی که شغل آن ها جمع آوری ضایعات است، جمع یا خریداری می شوند.

خریدار ضایعات آهن

ضایعات آهن آلات معیوب و قابل مصرف هستند که قابل بازیافت هستند را میگویند که توسط مزایده فروشان آهن در دو دسته بیان شده در زیر در انبار ضایعاتی جمع آوری می شوند:

خریدار-ضایعات-آهن

ضایعات فلزی

تمامی ابزار آلات آهنی از جنس مس، استیل، چدن، روی و سرب از دسته ضایعات فلزی هستند که به صورت خام و با سود بسیار بالایی به فروش می رسند. در بین ضایعات آهن فلزی که وزن بیشتری دارد، با قیمت بالاتری به فروش می رسد.

ضایعات غیر فلزی

این دسته از ضایعات غیر فلزی بوده و با سود کمتر از ضایعات فلزی به فروش می رسند که به دلیل وزن و حجم کم آن ها است. این قظعات به طور معمول از جنس پلاستیک بوده و با قیمت زیادی تولید نمی شود .

مزایده فروشان ضایعات آهن در واقع گزارش خرید و فروش این قطعات در سراسر کشور را به عهده داشته و به راهنمایی از آن ها برای قیمت ضایعات آهن می توان مطلع شد. این افراد ضایعات آهن با تناژ های بالا را به صورت کیلویی با قیمتی مناسب با کیفت و وزن خریداری کرده و بعد از جداسازی بازیافت می کنند. 

بهترین خریدار ضایعات باتری

ضایعات باطری از پسماند های ویژه برای ماشین ها است که بعد از خرابی دیگر هیچ تعمیر و کاربردی حاصل نکرده و بسیار خطرناک به دلیل فلز و مواد شیمیایی موجود در داخل باتری هستند. ضایعات و پسماند باتری به صورت کامل در کارخانه های مخصوص خرد و له می شود. 

داخل مواد این باتری ها برای تولید باتری های جدید به کار برده شده و با درآمد بسیار بالایی برای مزایده فروشان برآورد می شود. این قطعه از خودرو پسماند گران قیمت و قابل فروش است در طبیعت قابل تجزیه شدن را نداشته و در انبار های ضایعاتی جمع آوری می شوند.

قیمت باتری ماشین ضایعاتی

 تمامی باتری ها عمر منحصر به فرد خودشان را داند که بعد از اتمام عمر مفید، به ضایعه تبدیل شده و با قیمت های بالایی برای بازیافت به فروش می رسند. در فرایند و پروسه بازیافت به صورت مجدد از مواد داخل باتری، باتری های جدید تولید می شوند. 

قیمت ضایعات این باتری ها با توجه به وزن فلزات به کار برده شده در باتری بستگی دارد که از پسماند فلزاتی چون سرب، قلع و آنتیموان است. هر چه وزن سرب و این فلزات در داخل باتری بیشتر باشد به طور معمول با قیمت بالاتری نیز حاصل می شود.

 بهترین راه برای فروشندگان ضایعات باطری معامله با شرکت های فرآیند حمل و نقل یا تحویل ضایعات است که بعضی از مز ایا را برای مشتری هایشان در نظر می گیرند. علاوه بر این مسائل این شرکت ها پسماند ها را با قیمت های به روز معامله کرده و اکثر با صورت نقدی معامله می کنند.

قیمت-ضایعات-باتری-لیتیومی

قیمت ضایعات باتری لیتیومی 

باتری های لیتیومی-یون، باتری هایی قابل شارژ یا همان باتری شارژر دار با یون هایی از الکترود منفی در زمان های تخلیه انرژی هستنند که با حرکت به سمعت الکترود مثبت در خلاف جهت حرکت کرده و این باتری ها شارژ می شوند . این باتری ها در لوازم الکترونیکی مورد استفاده قرار گرفته و در صورت فرسایش در قالب ضایعات به فروش می رسند. قیمت این باتری ها نیز با توجه به دسته بندی و کیفیت باتری مشخص بوده و توسط مزایده فروشان عرضه می شود. این باتری ها نیز به صورت کیلویی و وزن تقریبی به فروش می رسند. 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *