آسانسور
ب

یوپی اس به معنی منبع تغذیه بی وقفه است که وظیفه ی اصلی آن تامین بدون وقفه توان مورد نیاز بار مصرفی است. دستگاه یو پی اس بین برق شهری و دستگاه مصرف کننده قرار می گیرد و علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه، مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می شود.

دستگاه های یو پی اس به گونه ای طراحی شده اند که همواره دو منبع انرژی داشته باشند. اولین منبع انرژی برق شهری  و دومین منبع انرژی باتری می باشد که در صورت قطع منبع اولی وارد مدار می شود.

انواع اسانسور

 • اسانسور های کششی

نیروی محرکه در این اسانسور ها از یک موتور الکتریکی تامین می شود. این موتور الکتریکی عموما در بالای چاه اسانسور و در برخی جاها در پایین اسانسور در چاهکی به نام موتور خانه قرار دارد.

این نوع اسانسور توسط تعدادی کابل فولادی که از یک سمت به پایین و از سمت دیگر به وزنه های اسانسور متصل می باشد.

 • اسانسور های هیدرولیک

از این اسانسور در مکان های زیر ۵ طبقه استفاده می شود که دارای محاسنی از جمله نرمی حرکت در استارت اولیه، خرابی و استهلاک کمتر، سهولت در عیب یابی و تعمیر می باشد.

 • اسانسور های وینچی

این اسانسور نوعی اسانسور است که با زنجیر یا طناب فولادی آویزان شده و علاوه بر نیروی اصطحکاک نیروی رانشی هم به آن وارد می شود.  

 • اسانسور های مغناطیسی

این نوع اسانسور ها بسیار ایمن تر از اسانسور های معمولی است اما از نظر قیمتی بسیار گران هستند.

 • اسانسور های کارگاهی

این اسانسور ها قابلیت کار تا ارتفاع ۵۰۰ متر و حتی بالا تر را دارند و ظرفیت آن ۱تا ۲ تن می باشد بنابراین از این اسانسور ها برای انتقال پرسنل کارگاه و لوازم و مصالح به طبقات بسیار بالا استفاده می شود.

آسانسور

یو پی اس آسانسور

امروزه در بیشتر ساختمان ها اسانسور وجود دارد در واقع اسانسور نوعی وسیله حمل و نقل بار و مسافر در بین طبقات می باشد که افراد می توانند با قرار گرفتن در محوطه درونی آن در زمان کوتاهی به دور از خستگی در بین طبقات جا به جا میشوند.

از آن جا که آسانسور یک وسیله الکترونیکی مکانیکی می باشد، به طور مستقیم با برق شهری تغذیه می شود بنابراین با قطع برق شهری اسانسور هم متوقف می شود. برای حل این مشکل بهتر است از یوپی اس اسانسور استفاده کنید تا در هنگام قطع برق شهری نیز برق مورد نیاز برای روشن نگه داشتن اسانسور را فراهم کند. یو پی اس های آسانسور از نوع یو پی اس های اینترالکتیو است که دارای باتری خارجی می باشد.

یوپی اس های مخصوص  آسانسور با توجه به مسائلی همچون زمان قطعی برق، نوع آسانسور، ظرفیت موتور آسانسور، محل آسانسور که در محل مسکونی یا صنعتی می باشد تولید می شوند.

ویژگی های یوپی اس های آسانسور

 • این یوپی اس کاملا اتوماتیک میباشد و نیازی به مداخله های دستی ندارد
 • این یوپی اس ها در سایز های کوچک میباشند بنابراین به راحتی میتوان آن ها را در راه پله ها و اتاقک آسانسور نصب کرد
 • این یوپی اس ها به علت استفاده از انرژی الکتریکی به جای سوخت های اشتغال زا بسیار ایمن هستند
 • این یوپی اس ها فاقد الودگی و صدا برای محیط هستند

 

یوپی اس اسانسور را می توان به دو روش مورد استفاده قرار داد

 • روش اول بدون تزریق جریان برق به موتور
 • روش دوم تزریق جریان برق

asansor

نحوه ی عملکرد یوپی اس اسانسور

هنگامی که برق شهری که منبع اصلی آسانسور می باشد قطع می شود باتری یو پی اس به صورت خودکار وصل شده و شروع به تغذیه دستگاه های وصل شده به یو پی اس می کند تا زمانی که جریان برق وصل شود و دستگاه ها شروع به کار کنند. مدت زمان وصل شدن یوپی اس به باتری در زمان قطع برق حدود چند میلی ثانیه می باشد.

نکات مهمی که  هنگام نصب یوپی اس اسانسور باید به آن توجه داشته باشید.

 • هنگامی که آسانسور برق مورد نیاز خود را در هنگام قطعی برق توسط یک یو پی اس دریافت کند یک چراغ باید درون اتاقک آسانسور تعبیه شود تا نشان دهنده ی تامین شدن برق مصرفی آن توسط یو پی اس باشد.
 • از دستگاه یو پی اس نمی توان در آسانسور های نوع سبز استفاده کرد چراکه جریانی که از آسانسور برگردد به یوپی اس صدمه می زند.
 • توجه داشته باشید که عملکرد یوپی اس توسط بازرس آسانسور تایید شود زیرا این کار بسیار ضروری است.
 • از وظایفی که یو پی اس آسانسور به عهده دارد تامین جریان فن ها به دلیل جلوگیری از بالا رفتن دما علاوه بر جرسان مورد نیاز آسانسور می باشد.
 • فرایند نصب صحیح یوپی اس اسانسور حتما حتما باید توسط شخص متخصص برق انجام شود

تعمیر یوپی اس اسانسور

دستگاه یوپی اس به علت جایگاه خاصی که در سیستم آسانسور دارد تنقش بسیار مهمی را ایفا می کند بنابراین بهتر است قبل از اینکه یوپی اس نیاز به تعمیر پیدا کند، با سرویس های دوره ای ، بررسی های مورد نیاز را انجام دهید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

تعمیر آسانسور

تعمیر یوپی اس اسانسور شامل دو مرحله می شود

 • تعمیر و نگه داری پیشگیرانه یوپی اس های اسانسور

این تعمیر و نگه داری شامل یک لیست برنامه ریزی شده از فعالیت ها میباشد و زمانی که تعمیر یوپی اس پیشگیرانه طبق آن لیست انجام میشود سیستم یوپی اس در یک نظم کاری خوب میماند.

این تعمیر و نگه داری یک تعمیر سیستماتیک میباشد

برای این نوع تعمیر ممکن است مجبور به خاموش کردن کلی سیستم یوپی اس شوید .

اگر به صورت پیشگیرانه از یوپی اس نگهداری شود و یا به موقع تعمیر شود از آسیب های جدی احتمالی به یو پی اس می توان جلوگیری کرد.

 • تعمیر و نگه داری اصلاحی یوپی اس های اسانسور

این تعمیر و نگه داری عکس تعمیر و نگه داری پیشگیرانه می باشد.

این تعمیر و نگه داری در نتیجه یک خرابی ایجاد می شود و به منظور حل مشکل و خرابی ایجاد شده، واحد از کار افتاده را دوباره به کار می اندازد.

تعمیر یوپی اس اسانسور یک کار تخصصی می باشد که باید آن را به مراکز معتبر و نمایندگی های تایید شده بسپارید. زیرا تکنسین های تعمیر و نگه داری یوپی اس دارای تخصص و مهارت کافی برای تعمیر یوپی اس هستند همچنین دارای سابقه کاری بسیار بالایی می باشند. برای تعمیر یو پی اس آسانسور به سایت teslaups.ir مراجعه کنید.

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *