باتری تعویض
ب

دستگاه یوپی اس‌ به معنی منبع تغذیه بی وقفه می باشد که برق اضطراری را در زمانی که به طور معمول منبع برق ورودی شبکه برق قطع می شود به بار تحویل می دهد. دستگاه یوپی اس وظایفی همچون محافظت از دستگاه های الکتریکی حساس، تثبیت جریان برق تقویتی و آنلاین نگهداشتن برنامه های حساس را بر عهده دارد. یکی از اجزاء مهم دستگاه یوپی اس باتری یوپی اس است که بدون وجود آن دستگاه یوپی اس دچار مشکل میشود و کار نمی کند

باتری یو پی اس این امکان را برای شما فراهم می کند که ۵ تا ۱۵ دقیقه فرصت داشته باشید تا داده ها و اطلاعات خود را ذخیره کرده و با آسودگی خاطر برنامه را خاموش کنید. بهتر است قبل از تمام شدن ظرفیت باتری یو پی اس اطلاعات را ذخیره کنید.

انواع باتری های یوپی اس از نظر ساختار داخلی

هریک از این باتری های بالا با ساختار و ‌ترکیب های متفاوتشان دارای مزیت ها و معایب هایی هستند.  باتری سرب اسیدی بهترین و مناسب ترین باتری برای دستگاه یوپی اس می باشند. این باتری در دونوع درپوش باز و بسته وجود دارد که نوع درپوش بسته ی ان به دلیل عدم نیاز به سرویس و نگه داری، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع باتری یئ پی اس

نقش مهم باتری یوپی اس چیست؟

در هنگام وصل بودن برق شهری باتری موجود در دستگاه یو پی اس انرژی را ذخیره کرده و در زمان قطعی جریان برق از طریق انرژی ذخیره شده باتری برق مورد دستگاه های الکتریکی وصل شده به خود را تغذیه می کند. سپس پس از قطع برق باتری های یوپی اس به صورت منبع وارد شبکه می شوند و‌برای مدت زمان کوتاهی تجهیزات‌ را تغذیه می کند.

نحوه ی نگه داری باتری های یوپی اس چگونه است؟

باتری های یوپی اس مانند سایر دستگاه ها دارای طول عمر مفید می باشند. حالا طول عمر مفید چیست؟ طول عمر مفید در واقع مدت زمانی است که دستگاه با راندمان قابل قبول کار خواهد کرد.

 • دمای محیط :یکی از عواملی است بر طول عمر باتری اثر می گذارد بنابراین هرچه دمای محیط نگهداری باتری کمتر باشد مدت زمان نگهداری آن بیشتر خواهد بود.
 • انتخاب باتری یوپی اس مناسب و همچنین شارژر مناسب: می تواند به صورت چشم گیری طول باتری را افزایش دهد زیرا با انتخاب مناسب می توان از خرابی زودرس باتری جلوگیری کرد. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که استفاده از باتری های یوپی اسی که شارژر انها به صورت شناور می باشد بهتر است.
 • بازدید دوره ای باتری های یوپی اس: یکی دیگر از مسائل مهم در طول عمر باتری می باشد که باید به آن توجه داشت. در هر باتری دقت کنید که اتصالات بین باتری ها کاملا محکم باشد و‌سر باتری ها اکسید نشده باشد و همچنین باتری بیش از حد گرم و متورم نشده باشد. حال در صورت اکسیده شدن ابتدا باتری را از مدار خارج کنید و سپس سر باتری آن ها را با آب جوش و سنباده کاملا تمیز کنید تا ‌برای اینکه خاصیت رسانایی سرباتری ها تماما حفظ شود. توجه داشته باشید که در هنگام تمیز کردن سر باتری ها، سولفاته ها به پوست یا به لباس های شما برخورد نکند.
 • استفاده باتری سالم در کنار باتری فرسوده: یکی از مواردی است که بر طول عمر باتری اثر می گذارد. این امر موجب می شود باتری فرسوده به علت داشتن مقاومت داخلی، نوعی مصرف کننده برای باتری های نو‌ محسوب شوند در نتیجه این شرایط می تواند مدت پشتیبانی محصول را به مدت زیادی پایین بیاورد.

علت خراب شدن باتری های یوپی اس چیست؟

 • سن یک‌ باتری یوپی اس در واقع به ریزش مواد فعال صفحات آن در اثر فعالیت انقباض و انبساط این صفحه ها که در طول فرایند شارژ و دشارژ اتفاق می افتد بستگی دارد.

دشارژ شدن کامل باتری ها و گرما و لرزش باتری باعث تسریع خرابی باتری می شود و در آن رسوباتی به وجود میاورد و اتصال کوتاه را ایجاد می کند.

 • از دیگر دلایل خراب شدن باتری یو پی اس سولفاته شدن باتری می باشد. در صورتیکه باتری یو پی اس به علت دشارژ شدن انبار شود و یا به مدت ۶ ماه در انبار باشد باتری سولفاته شده و سولفات سرب صفحات دالی باتری را سخت می کند و توانایی باتری را برای شارژ شدن کاهش داده و یا به طور کامل از بین می برد.
 • هوای گرم بد ترین محیط برای کار باتری های یوپی اس می باشد. همچین مواردی هم وجود دارد که موجب کاهش عملکرد باتری یوپی اس می شوند.
 • کاهش الکترولیت
 • شل شدن تسمه دینام
 • شل شدن بسته های نگه دارنده باتری
 • شکستگی جعبه
 • خوردگی کابل ها یا سر باتری یوپی اس
 • شارژ بیش از حد باتری یوپی اس
 • دمای غیر مناسب
 • ریپل برق متناوب
 • دشارژ‌ بیش از حد باتری
 • اتصال کوتاه سر باتری یوپی اس

qwert

روش تشخیص خرابی باتری یوپی اس

ساده ترین روش برای تشخیص خراب بودن و سالم بودن باتری یوپی اس این است که ورودی برق شهری یوپی اس را قطع کنیم . در این صورت اگر یوپی اس توانست برق خروجی را تامین کند یعنی باتری آن سالم است ولی اگر باتری ها برای مدت کم تامین کنند یا اصلا نتوانند برق را تامین کنند یعنی باتری یوپی اس خراب است اما اصولی ترین راه تشخیص سالم بودن و نبودن باتری یوپی اس تستر باتری می باشد و در صورت خرابی باتری باید آن را تعویض کرد.

روش تشخیص

 

تعویض باتری یوپی اس

شرکت تسلا  از نهایت تخصص و کار آیی بالایی در این زمینه برخوردار هستند از انجا که ساختار یوپی اس و باتری ان پیچیده است در این حوزه کار کنان ماهر و متخصصی فعالیت می کنند که می توانند به سادگی انواع مشکلات یوپی اس را حل کنند. باتری های یوپی اس گران‌هستند زیرا در تولید آنها از سرب استفاده شده است.

همچنین برای تولید این باتری ها از دستگاه های مجهز و پیشرفته و‌گرانی نیاز می باشد بنابراین بهتر است تا جای امکان نسبت به تعویض باتری اقدام کنید. شما می توانید جهت  تعویض باتری یوپی اس خود به مراکز تعمیر یوپی اس مراجعه کنید.

تست خرابی باتری یوپی اس

این مراحل برای تست باتری یو پی اس است

 • ابتدا پنل جلویی یوپی اس را باز می کنند
 • سپس باتری یوپی اس را خارج می کنند
 • آنگاه به وسیله ی دستگاه تست، باتری را در حین اتصال به یوپی اس و خارج از آن تست و برسی می کنند.
 • اگر عدد نشان داده شده در دستگاه بسیار پایین تر از میزان لازم باشد کارشناسان ما به تعویض باتری اقدام می کنند. برای این کار رابط نگه دارنده ی باتری را کاملا با احتیاط جدا می کنند. ‌آلودگی های قسمت محفظه باتری را کاملا تمیز می کنند. سپس باتری جدید را با باتری قبلی عوض می کنند و به وسیله ی دستگاه تست، باتری را دوباره تست می کنند. در آخر پوشش را می بندند ‌و سپس دکمه ی پاور را فشار می دهند سپس یوپی اس کار خواهد کرد.

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *