teslanew
ب

یو پی اس یک دستگاه تامین کننده ی برق و منبع بدون وقفه می باشد که در مواقع مورد نیاز برق مورد نیاز را برای دستگاه های مصرف کننده فراهم می کند. این دستگاه دارای یک باتری در درون خود می باشد که  در هنگام وجود برق انرژی را ذخیره می کند و در زمان قطعی برق در مدت زمان بسیار کوتاهی وارد عمل شده و اجازه نمی دهد تا دستگاه های مصرف کننده متوجه قطعی برق شوند. این دستگاه از تجهیزات محافظت می کند تا دچار آسیب های ناشی از مشکلات برقی نشوند.

قابلیت های یو پی اس

دستگاه های یوپی اس علاوه بر تامین برق، از افت و افزایش ولتاژ برق شهر جلوگیری می کنند، همچنین از نویز برق شهر و تغییر فرکانس ورودی برق هم جلوگیری می کنند. دستگاه یو پی اس در صورت افت شدید برق و افزایش شدید ولتاژ مانند برخورد رعد و برق هم می تواند از آسیب رسیدن به تجهیزات متصل به خود جلوگیری کند.

کاربرد یو پی اس

از یو پی اس ها به دلیل قیمت گرانی که دارند بیشتر در تجهیرات اضطراری و حساس مثل دوربین مدار بسته ، اتاق سرور شبکه، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، درب برقی و …. استفاده می شوند.

برخی از افراد از یوپی اس در منازل برای روشن نگه داشتن وسایل منزل از جمله یخچال، امکانات گرمایشی و سرمایشی و … استفاده می کنند.

انواع دستگاه های یوپی اس

دستگاه های یوپی اس را بر اساس توان و قابلیت هایی که دارند به سه دسته خانگی، اداری، صنعتی تقسیم می کنند.

  • یوپی اس های خانگی

این یوپی اس ها از توان کمتری برخوردار می باشند و مدت زمان کمتری می توانند برق مورد نیاز دستگاه های متصل به خود را تامین کنند

این نوع یوپی اس در سایز های کوچک هستند و در توان های زیر۱کاوا الی ۳کاوا در بازار موجود هستند.

  • یوپی اس های اداری

یو پی اس ها برای تجهیزاتی همچون دوربین مدار بسته، سرور، شبکه های کوچک و بزرگ و تجهیزات امنیتی استفاده می شود که توان های ۱ تا ۱۰ کاوا دارند. بنابراین مدت زمان تامین برق آن ها افزایش پیدا می کند و می توانند تعداد دستگاه های بیشتری را پشتیبانی کنند.

این یوپی اس ها دارای توان بسیار بالایی هستند به طوری که می توانند تمام کامپیوتر های یک بیمارستان بزرگ را در زمان قطع برق به مدت یک محدوده پشتیبانی کنند .

این یوپی اس ها معمولا سه فاز هستند و در توان های  ۱۰ کاوا الی ۸۰۰ کاوا و حتی بیشتر در بازار وجود دارند. کاوا همان واحد سنجش توان ظاهری یو پی اس می باشد و توان حقیقی یو پی اس را به KW می سنجند.

افزایش طول عمر یوپی اس

از جمله مواردی که در سرویس و نگهداری تعمیرات یو پی اس حائز اهمیت می باشند تست عملکرد باتری، کنترل برق ورودی، کنترل ولتاژ های ورودی و خروجی، بررسی کردن فرکانس های ورودی و خروجی و تست درصد مصرف انرژی باتری هستند.

علاوه بر این، نگه داری صحیح از دستگاه یوپی اس باعث افزایش طول عمر آن می شود و همچنین عملکرد آن را بهتر می کند. برای اینکه از یو پی اس به درستی بتوانید نگهداری کنید بهتر است از نفوذ گرد و خاک درون آن جلوگیری کنید و در مکانی قرار دهید که در معرض ضربه خوردن نباشد.

مرکز تعمیرات یوپی اس

با استفاده از تجهیزات به روز و دانش متخصصین در این حوزه، خدمات متمایزی را در مرکز تهعمیرات یوپی اس به کاربران خود ارائه می دهند.  از آن جا که سیستم یوپی اس در ارتباط با برق مصرفی دستگاه ها عمل می کند بنابراین بروز مشکل در آن اهمیت بسیاری دارد و برای تعمیر آن نیاز به تخصص و مهارت بسیاری است.

متخصصینی که در مراکز تعمیر یوپی اس دارای مهارت بسیار بالایی دارند و قادر به انجام تعمیرات با بالاترین سطح کیفی می باشند همچنین تجهیزات مورد استفاده شده در این مراکز جزء پیشرفته ترین دستگاه های این حوزه می باشد. کارشناسان تعمیرات یوپی اس معتقدند که سرویس به موقع دستگاه های یوپی اس نقش بسیار مهمی در پیشگیری خرابی آن دارند.

ایرادات رایج دستگاه های یوپی اس که نمایندگان تعمیر یوپی اس آن ها را حل می کند

  • برخی اوقات دستگاه یوپی اس دیگر روشن نمی شود

علت آن ممکن است کابل برق ورودی، فیوز های ورودی، برد اصلی و برد صفحه نمایش باید بررسی شود.

  • دستگاه روشن می شود اما ممکن است خروجی ندهد‌.

در این صورت کابل های خروجی را تست کنید، باتری ها و‌اتصالات ، قسمت اینورتر و فیوز های خروجی را برسی کنید.

  • باتری یوپی اس شارژ نمی شود

کابل و فیوز های ورودی و ارتباطات باتری را چک کنید ممکن است باتری ها و یا قیمت شارژر معیوب باشد

  • دستگاه یو پی اس ارور می دهد

دستگاه را از نظر بار اضافی برسی کنید. قسمت میکرو دستگاه و مدار های مربوطه ، باتری ها و فن ها و سنسور های دستگاه را از نظر سلامت چک کنید. در برخی از موارد ممکن است برد نیز معیوب باشد.

از خدماتی که در مراکز تعمیر یو پی اس به کاربران ارائه داده می شوند می توان به مواردی همچون رفع مشکلات ناشی از استفاده غلط از یو پی اس، تعویض خازن، کالیبراسیون شارژر باتری، عیب یابی و تعمیر مدار اینورتر، تعویض و رفع مشکل ترانس و…. می باشند.

روند ارائه خدمات در بخش تعمیر یوپی اس

  • مراجعه به دیجی تعمیر و پزیرش دستگاه مورد نظر
  • کد گذاری توسط مسئول پذیرش و قرار گیری در نوبت بررسی
  • بررسی و ایراد یابی توسط کارشناس مربوطه و برآورد هزینه
  • تماس با مشتری و اعلام هزینه تعمیر

در صورتی که مشتری برای تعمیر و رفع ایراد کالا تائید داد در صورتی که قطعه ی مورد نیاز برای تعمیر دستگاه یو پی اس موجود باشد به سرعت کار تعمیر انجام می شود اما در غیر این صورت ممکن است مدت زمانی باید در انتظار قطعه سپری شود.

پس از اینکه دستگاه یو پی اس تعمیر شد با مشتری تماس گرفته می شود تا کالای تعمیر شده را تحویل بگیرد. پس از اینکه مشتری در مرکز حاضر شد پس از تست سلامت و اطمینان از سلامت یو پی اس دستگاه تحویل مشتری داده خواهد شد و پس از خروج از مجموعه هیچ مسئولیتی بر عهده ی مجموعه نخواهد بود.

 

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *