بوشهر
ب

یو پی اس مخفف واژه  Uninterruptible power supply می باشد به عبارتی دیگر معادل فارسی آن منبع تغذیه برق بدون وقفه است شاید یکم برایتان پیچیده باشد .کار این دستگاه به این صورت است که ورودی آن به برق شهری متصل می شود. قسمت خروجی آن به وسایل الکترونیکی رایانه شخصی، وسایل های مکانیکی، تلویزیون متصل می شود و دیگر نگرانی از بابت خرابی دستگاهتان توسط اتصالی برق نداشته باشید‌.

inform2

وظایف دستگاه یو پی اس

وظیفه اصلی یو پی اس ایجاد یک اتصال مطمئن مستقیم هنگام نوسانات شدید برق و قطعی برق است تا دستگاه الکترونیکی که به آن وصل است دچار مشکل و خرابی نشود. یو پی اس برای تامین انرژی خود از دو منبع استفاده می نماید اولین منبع آن برق شهر است که که با دوشاخه به همدیگر متصل میشوند به این صورت انرژی مورد نیاز دستگاه فراهم می شود.

اگر برق قطع شود یو پی اس وارد عمل می‌شود برق مورد نیاز دستگاه را با انرژی که درون باتری های خود ذخیره کرده است تامین میکند. باتری یو پی اش در شرایط نرمال عادی غیر فعال است یعنی انرژی برق لوازم الکترونیکی توسط برق شهری تامین می شود و همچنین باتری یو پی اس نیز به همین صورت شارژ می‌شود.

وظایف

 

تغییر ولتاژ در یو پی اس

در بالا وظیفه اصلی یو پی اس هارا با یکدیگر مرور کردیم ولی به غیر از تامین برق مورد نیاز دستگاه یو پی اس کارایی دیگر هم دارد عمل تعویض در شبکه برق افزایش شدید ولتاژ برق بر اثر رعد برق  باعث میشود ولتاژ برق دارای ثبات خطی نباشد کاملا غیر عادی تا چندین برابر بالا پایین شود.

خوشبختانه در یو پی اس ها معمولا انواع مدار ها قرار دارند که همین مدارها وظیفه شان حذف انرژی زیاد تولید شد است تا از آسیب به تجهیزات جلوگیری کند.وقتی پدیده افت و افزایش ولتاژ برق همچنان ادامه داشته باشد یو پی اس به مدت لحظه ای عمل کرده انرژی مورد نیاز توسط باتری تا لحظاتی تامین می شود تا اشکالات بر طرف شود ولی اگر ولتاژ برق به مدت زیاد دچار افت شود یو پی اس دارای یک تثبیت کننده ولتاژ است از تثبیت کننده استفاده میکند تا ولتاژ از دست رفته جبران شود نکته مثبت آن این است که کاربرانی که به یو پی اس هم متصل نیستند هم پوشش میدهد محافظت میکند.

نکاتی که باید در هنگام خرید و نصب  رعایت کنید

شاید خیلی از افراد نمی‌دانند که پس از خرید یو پی اس باید نرم افزار بازیابی آن را نصب کنند تا بتوانند از آن استفاده کنند. و باید دانست که یو پی اس  نرم افزار اختصاص خودش را دارد که باید آن را نصب می کنید تا در صورت بروز قطعی و نوسانات برقی جایگزین منبع تغذیه شود پس حتما در هنگام خرید یو پی اس حتما پرس و جو کنید که نرم افزار همراه اش است یا خیر.

شما مواقعی میتوانید نهایت بهره وری را از یو پی اس ببرید که نرم افزار بازیابی آن را پیکر بندی کرده باشید.حالا چگونه باید این کار را انجام دهید برای این کار نیاز است تا زمانه کافی برای نصب اتصالات ارتباطات صرف کنید.

همچنین میتوانید تائین کنید که سیستم های متصل را در چه موقعی خاموش کنید که با قطعی برق توسط خود دستگاه صورت میگیرد. با پیکر بندی نرم افزار بازار یابی دیگر خواهید فهمید که دستگاه شما تا چه اندازه نیرو مصرف کرده یا در چه ساعتی به مدت چه زمانی باتری ها کار کرده اند.

مشکل خرابی باتری در یو پی اس

اکثرا در لوازم و دستگاه های برقی مانند موبایل، لپ تاپ، باتری کار گذاشته اند یو پی اس نیز از این قاعده مستثنی نیست و دارای باتری با ابعاد مختلف است از ۲۰۰ولت تا چندین هزار ولت در بازار موجود است ولی این باتری ها دارای عمری هستند و بعد از گذشت مدت زمانی ممکن است خراب شوند که اگر پس از زمان معین شده توسط سازنده باشد کاملا طبیعی عادی است معمولا  وقتی باتری خراب میشود و دیگر کارایی ندارد، هشدار خواهد داد که باتری دچار مشکل است.

در هنگام خرید یو پی اس حتما باتری های آنرا چک کنید و عمر مفید آنرا نیز مورد برسی قرار دهید تا دچار مشکل نشوید.

خرابی باتری

بیشتر کردن طول عمر یو پی اس

مشکل خرابی در تمامی دستگاه های الکترونیکی کاملا عادی است و بعد از گذشت زمانی این اتفاق میوفتد البته چندین نکته هست که با رعایت آن ها میتوانید طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید.

یکی از این نکات این می باشد که از تمام توان یو پی اس استفاده نکنید این کار باعث افزایش طول عمر آن میشود هر یو پی اس دارای یه آستانه تحملی برای دریافت و خروج انرژی دارد مناسب با یو پی اس که خریداری میکنید از توان آن استفاده کنید تا حدی که به دستگاه یو پی اس فشار زیاد وارد نشود.

مورد دیگری که باید رعایت کنید محل نگهداری یو پی اس است یادتان باشد که یو پی اس را در مقابل گرمای مستقیم قرار ندهید زیرا یو پی اس در برابر گرما بسیار آسیب پذیر است که آن هم به دلیل اجزای تشکیل دهنده اش است.سعی کنید یو پی اس را در ۲۰ الی ۳۰ سانتی دیوار قرار دهید تا گرمای به جود آمده توسط خود دستگاه اصطلاحا دفع شود.

  • حتما در هنگام خرید اجزای دستگاه را مورد برسی قرار دهید
  • از دستگاه خود در برابر گرما محافظت کنید
  • به اندازه توان دستگاه از آن استفاده کنید
  • حتما سیم کشی و اتصالات را به درستی انجام دهید
  • ابعاد و اندازه دستگاه را مورد برسی قرار دهید و جای مناسب آن را از قبل تامین کنید

تعمیر یو پی اس در بوشهر

در بالا به عواملی که روی سلامتی دستگاه یو پی اس موثر است اشاره کردیم گفتیم چه چیز خاصی باعث خرابی دستگاه می‌شود حالا اگر دستگاه یو پی اس مان خراب شد چه کنیم؟

فرقی ندارد کجای کشور ایران زندگی میکنید کافی است  با مراجعه به سایت teslaups.ir دستگاه یو پی اس خود را تعمیر کنید. قطعا برایتان پیش آمده که روزی در گذشته دچار یک بیماری شده و برای مراجعه به دکتر تنبلی کرده اید به سراغ تجویز افراد مبتدی که در اطراف هست رفته اید که نتیجه اش حال بدتر و شرایط بدتر برایتان بوده است. این قضیه در رابطه با یو پی اس همین گونه است که اگر خراب شود مشکلی برای اجزای دستگاه پیش آید افراد مبتدی که هیچ مدرکی ندارند نمی‌توانند کاری کنند چه بسا که ممکن است با دستکاری دستگاه موجب خرابتر شدن آن شوند تا جایی که دیگر دستگاه یو پی اس قابل استفاده نباشد.

تسلا یو پی اس مجهز به فناوری روز و با استفاده از خبره ترین افراد که دانش لازم برای درست کردن هر یو پی اس را دارا می باشند می‌توانند برای شما این کار را انجام دهند.

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *