back2
ب

همانگونه که میدانید ؛ یو پی اس ، منبع تغذیه بی وقفه است. این ابزار الکترونیکی ، جریان برق مورد احتیاج وسایل برقی مصرف کننده را در موقع قطع شدن برق تامین می نماید و در همین راستا ،  پس از برقراری مجدد جریان برق شهری ، وظیفه تنظیم و ثابت نگه داری برق شبکه را بر عهده دارد ؛ به علاوه اینکه ، این وسیله در مکان هایی همچون آزمایشگاه ، از نفوذ کردن نویز و اختلالات جلوگیری به عمل می آورد. با ما مراه باشید تا با یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه آشنا شوید.

از جمله عوامل تاثیر گذار در موقع برق دهی یو پی اس ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعداد سیستم ها و میزان بار اتصال یافته به یو پی اس

ظرفیت باتری استفاده شده در ورودی یو پی اس

روش کار یو پی اس

از وظایف یو پی اس ها و نحوه کار یو پی اس ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

تنظیم کردن و اصلاح نمودن و یا افزایش و کاهش دادن ولتاژهای خروجی و ورودی ، با هدف فراهم کردن یک ولتاژ قابل قبول برای دستگاه

مهیا نمودن برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده با کیفیت مطلوب و به صورت پیوسته

همه این وارد در هنگامی رخ می دهد که تامین کننده برق منطقه ای ، دچار مشکلات کلی و یا جزئی گردد.

انواع یو پی اس

انواع این ابزار الکترونیکی عبارت می باشند از:

یو پی اس آفلاین یا Off line UPS

یو پی اس آنلاین یا  On line UPS

یو پی اس اینتراکتیو یا  Line Interactive UPS

این نوع از یو پی اس ها ، در موقع قطع شدن جریان برق ، در مدار فعال می گردند.

یو پی اس آنلاین یا  On line UPS

وظیفه این نوع یو پی اس نیز این است که با اصلاح کردن ولتاژ ورودی یا همان تثبیت ورودی از نویز، خروجی صحیحی را به بار مصرفی منتقل کند . لذا معمولا خروجی بواسطه این نوع یو پی اس ها تامین می شود.

یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه

همچنین بخوانید : یو پی اس چند ساعت کار میکند؟

یو پی اس اینتراکتیو یا  Line Interactive UPS

وظیفه این نوع از یو پی اس ها این است که خروجی AC بی اختلالات ورودی را مهیا نماید و این یعنی در مواقع عادی ، ورودی را بواسطه حالت بایپس به ترانسفورماتور منتقل بنماید که در این حالت ،  ترانسفورماتور در حقیقت حکم شارژر را خواهد داشت.

اجزاء یو پی اس

باتری (Battery): با هدف ذخیره سازی انرژی الکتریکی و بهره گیری به عنوان منبع انرژی الکتریکی در یو پی اس

اینورتور (Inverter): به منظور تبدیل نمودن جریان مستقیم به متناوب

شارژر (Charger): با هدف شارژ کردن باتری یو پی اس و تبدیل جریان متناوب به مستقیم

یکسوساز یا رکتیفایر (Rectifier): به منظور تبدیل نمودن جریان متناوب ورودی به جریان مستقیم

آزمایشگاه

لابراتوار و یا همان آزمایشگاه ، از نام های مکانی هستند که در این محیط ، انواع و اقسام آزمایش های علمی ، با هدف دسترسی و دستیابی به نتایجی خاصی ، به کمک مواد، دستگاه ها و نیز ابزار آلات تخصصی صورت می گیرد .

در آزمایشگاه ها در سالیان اخیر ، تحولی نوین ایجاد شده  است ؛ به گونه ای که در دهه های قبلی ، تکنولوژی های ارتباطی ، کند بودند و در عین حال، توانایی های های محدودی را نیز دارا بودند .

آزمایشگاه ها معمولا از لحاظ نوع عملکرد ، در گروه های مختلف و متنوعی همچون : آزمایشگاه های فیزیک ، آزمایشگاه های شیمی ، آزمایشگاه های کامپیوتر، آزمایشگاه های بهداشت و آزمایشگاه های پزشکی و تشخیص سلامت ، طبقه بندی می شوند ؛ که هر کدام از این آزمایشگاه ها ، بر حسب نوع اهداف خود ،  فعالیت ها و کارکرد های متنوع و مختلفی را دارا بوده ؛ و در عین حال به دستگاه های تخصصی نیاز دارند . حال در این میان ،  بیشتر این ابزار و تجهیزات به منظور راه اندازی و صحت عملکرد خود ، به برق متناوب و  بدون هیچ گونه نوسانی نیاز دارند

آزمایشگاه های تشخیص طبی

این گونه آزمایشگاه ها ، دارای بخش هایی اند که در آن ها ، بر  روی نمونه های خون، ادرار، مدفوع، زخم و امثال آن ها ، آزمایش هایی انجام می شود. قسمت های آزمایشگاه های تشخیص طبی شامل بخش هایی همچون  هماتولوژی، سرولوژی، هورمون شناسی، بیوشیمی و میکروب شناسی می باشند. در این گونه آزمایشگاه ها آزمایش های گوناگون و زیادی با هدف بهبود یافتن زندگی انسان ها ، تولید آنتی بیوتیک های قوی ، با هدف مقابله با بیماری های عفونی صورت می گیرد.

همچنین بخوانید : یو پی اس برای خط تولید لیوان یکبار مصرف

دسته بندی آزمایشگاه ها

آزمایشگاه ها در حالت کلی به ۴ سطح یا دسته تقسیم بندی می شوند که سطح ۲ آنان همانند آزمایشگاه های دانشگاه و بیمارستان ها ، دارای هود و یک سری امکانات امنیتی ابتدایی می باشند که در آنان بر روی عواملی با بیماری زایی کم آزمایش صورت می گیرد و بررسی می شود .

در سطح ۳ عوامل خطرناکی که دارای بیماری زایی بالا هستند ؛ نگهداری می شوند که این گونه آزمایشگاه ها مجهز به فیلتراسیون هوا ، آن هم با دقت بالا می باشند . سطح ۴ که دارای ایمنی فوق العاده ای می باشد ؛  با هدف نگهداری از ویروس های مهلک مورد استفاده قرار می گیرد ؛ لذا لازم است که ایمنی این نوع آزمایشگاه ها در بالاترین سطح ممکن باشد و در عین حال این گونه آزمایش گاه ها ،  به سیستم های برق متناوبی دسترسی داشته باشند.

یو پی اس برای آزمایشگاه

تجهیزات آزمایشگاهی

ابزار آلات آزمایشگاهی در حقیقت مجموعه ای از ابزار ها و تجهیزات مورد استفاده توسط دانشمندان و متخصصان در یک آزمایشگاه اند. در هر نوع آزمایشگاهی به نسبت فعالیتش تجهیزاتی همچون هود، اتوکلاوها، فور و انکوباتور، اتوآنالایزرها، سانتریفیوژ، میکروسکوپ، پلیت، لام و… وجود دارند . بیشتر این نوع ابزار ها به دسترسی به برقی مناسب و بی نوسان در هنگام انجام دادن آزمایش ها نیازمندند.

استفاده از یو پی اس در آزمایشگاه ها

استفاده از یو پی اس های آزمایشگاهی موجب می شود تا تجهیزات حساس در برابر نوسانات برق ، محافظت شوند. مشکل های صدمه رسانی همچون نوسان های بالای ولتاژ و… ، قادرند تا بر روی تجهیزات ،  اثر بگذارند و کالیبراسیون آن را در هنگام و در بین آزمایش به هم بریزند ؛ که در نتیجه اعتماد به نتایج دستگاه ها کم می شود. به علاوه این که در هنگام آسیب دیدن این دستگاه ها ، هزینه های هنگفتی بابت تعمیر یا خرید دستگاه جدید باید خرج شود.

از زبان تسلا

چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *