asan
ب

دیگر نمی توان ادارات امروزی و آپارتمان را بدون آسانسورتصور کرد. در آپارتمان های بیش از ۴ طبقه، نصب آسانسور اجباری است. این روز ها قطعی برق مشکلاتی را برای شهروندان، به ویژه کسانی که از آسانسور استفاده می کنند، ایجاد کرده. گیر افتادن در آسانسور مطمئناً یک تجربه دلهره آور است.

اما مهمترین نکته، وقتی در آسانسور گیر می کنید این است که آرامش خود را حفظ کنید. اصلی ترین موضوع در مورد استفاده از آسانسور در صورت قطع ناگهانی و پیش بینی نشده برق این است که امروزه بسیاری از ساختمانها دارای تجهیزات پیشرفته هستند و آسانسورها مجهز به سیستمی به نام  برق اضطراری هستند که در این مقاله ما به برسی این سیستم خاهیم پرداخت.

 

چگونگی عملکرد برق اضطراری آسانسور

اکثر آسانسورها در حال حاضر مجهز به سیستم برق اضطراری هستند که این سیستم در صورت قطع برق فعال می شود و کابین آسانسور را به پایین ترین  و یا بالا ترین طبقه هدایت می کند.

نصب این قطعه به یکی از اصلی ترین الزامات آسانسور تبدیل شده است که امروزه باید مورد توجه قرار گیرد. شرکت تسلا یو پی اس همواره آماده خدمات رسانی به مشتریان و متقاضیان جهت نصب و تعمیر سیستم برق اضطراری آسانسور است.

 

باتری اضطراری آسانسور

سیستم باتری اضطراری آسانسور این گونه کار می کند که در صورت قطعی برق با بعد از حداقل ۳۰ ثانیه داخل مدار شده و آسانسور را به بالا ترین طبقه انتقال می دهد. چگونپی کار آن بدین صورت است که بعد از برق اصلی و شهری وقتی که بالابر درایو دار باشد، مگنت گشوده شده و موتور این ابزار به دو طرف فشار اعمال می کند که این توسط نیروی باتری انجام می شود.‌

 

یو پی اس مخصوص آسانسور

از آن جا که آسانسور یک وسیله الکترونیکی مکانیکی است، به طور مستقیم با برق شهری تغذیه می شود بنابراین با قطع برق شهری اسانسور هم متوقف می شود. برای حل این مشکل بهتر است از یو پی اس اسانسور استفاده کنید تا در هنگام قطع برق شهری نیز برق مورد نیاز برای روشن نگه داشتن اسانسور را فراهم کند. یو پی اس به معنی منبع تغذیه بدون وقفه است و اصلی ترین وظیفه آن تامین بدون وقفه توان مورد نیاز بار مصرفی است. یو پی اس ها در سه نوع آفلاین، آنلاین و لاین اینتراکتیو تولید و به فروش می رسند.

یو پی اس های مخصوص آسانسور از نوع یو پی اس های لاین اینتراکتیو است که دارای باتری خارجی هستند.

یوپی اس های مخصوص  آسانسور با توجه به مسائلی همچون زمان قطعی برق، نوع آسانسور، ظرفیت موتور آسانسور، محل آسانسور که در محل مسکونی یا صنعتی است تولید می شوند.

 

 تفاوت یو پی اس و باتری اضطراری

همانطور که قبلاً ذکر شد، برخی از آسانسورها دارای باتری اضطراری آسانسور هستند و برخی از UPS های آسانسور که سیستم منع تغذیه بدون وقفه است استفاده می کنند.

یکی از تفاوت های اصلی UPS و باتری اضطراری آسانسور طول عمر آنها است. عمر UPS بین ۴ تا ۵ سال است ، اما باتری پشتیبان بین ۱ تا ۲ سال دوام می آورد. شما می توانید بسته به انتخاب خود یکی از این سیستم های برق اضطراری آسانسور را انتخاب کنید.

از آن جایی که بیشترین تقاضای خرید و استفاده برای برق اضطراری آسانسور یو پی اس بوده است در ادامه به برسی یو پی اس های مخصوص آسانسور خواهیم پرداخت.

 

یو پی اس های مخصوص آسانسور

یوپی اس های مخصوص  آسانسور با توجه به مسائلی همچون زمان قطعی برق، نوع آسانسور، ظرفیت موتور آسانسور، محل آسانسور که در محل مسکونی یا صنعتی می باشد تولید می شوند.

ویژگی های یوپی اس های آسانسور

 • این یوپی اس کاملا اتوماتیک میباشد و نیازی به مداخله های دستی ندارد
 • این یوپی اس ها در سایز های کوچک هستند بنابراین به راحتی میتوان آن ها را در راه پله ها و اتاقک آسانسور نصب کرد
 • این یوپی اس ها به علت استفاده از انرژی الکتریکی به جای سوخت های اشتغال زا بسیار ایمن هستند
 • این یوپی اس ها فاقد الودگی و صدا برای محیط هستند

 

یوپی اس اسانسور را می توان به دو روش مورد استفاده قرار داد

 • روش اول بدون تزریق جریان برق به موتور
 • روش دوم تزریق جریان برق

نحوه ی عملکرد یوپی اس اسانسور

هنگامی که برق شهری که منبع اصلی آسانسور می باشد قطع می شود باتری یو پی اس به صورت خودکار وصل شده و شروع به تغذیه دستگاه های وصل شده به یو پی اس می کند تا زمانی که جریان برق وصل شود و دستگاه ها شروع به کار کنند. مدت زمان وصل شدن یوپی اس به باتری در زمان قطع برق حدود چند میلی ثانیه می باشد.

نکات مهمی که  هنگام نصب یوپی اس اسانسور باید به آن توجه داشته باشید.

 • هنگامی که آسانسور برق مورد نیاز خود را در هنگام قطعی برق توسط یک یو پی اس دریافت کند یک چراغ باید درون اتاقک آسانسور تعبیه شود تا نشان دهنده ی تامین شدن برق مصرفی آن توسط یو پی اس باشد.
 • از دستگاه یو پی اس نمی توان در آسانسور های نوع سبز استفاده کرد چراکه جریانی که از آسانسور برگردد به یوپی اس صدمه می زند.
 • توجه داشته باشید که عملکرد یوپی اس توسط بازرس آسانسور تایید شود زیرا این کار بسیار ضروری است.
 • از وظایفی که یو پی اس آسانسور به عهده دارد تامین جریان فن ها به دلیل جلوگیری از بالا رفتن دما علاوه بر جرسان مورد نیاز آسانسور می باشد.
 • فرایند نصب صحیح یوپی اس اسانسور حتما حتما باید توسط شخص متخصص برق انجام شود

 

در آخر

تسلا یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکز تعمیر، ارائه و خدمات یو پی اس در ایران بوده وآماده خدمت رسانی به مشتریان است. برای مشاوره و راهنمایی در مورد خرید محصولات تسلا، به ویژه یو پی اس های مخصوص آسانسور، لطفاً از طریق صفحه تماس با کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید. همکاران ما خوشحال خواهند شد که در اسرع وقت به تمام سوالات شما پاسخ دهند.

 

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *